Nasze recenzje

Szepty o opuszczeniu europejskiego rynku przez Oppo i OnePlus mogą być w połowie prawdziwe

OPINIA: Nie byłoby nowego tygodnia bez nowych plotek na temat telefonów, a ta jest naprawdę interesująca.

Według znanego przecieku Max Jambor, Oppo i OnePlus – spółki zależne BBK – wycofują się z kluczowych rynków w Europie, w tym z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii, a ogłoszenie ma być nieuchronne – jednak sam OnePlus nie zgadza się z tym.

Jambor zabrał dziś rano na Twittera, aby ujawnić, że zarówno Oppo, jak i OnePlus wycofują się z rynku europejskiego.

Aktualizacja:

Wkrótce pojawi się oficjalne oświadczenie OPPO/OnePlus!

W tej chwili zamknięte

zostaną tylko Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Holandia

.

Dla reszty Europy nie jest to w tej chwili znane. https://t.co/qENykHpRUJ-

Max Jambor (@MaxJmb) 27 marca 2023

r.

Zwykle nie przyciągnęłoby to większej uwagi, ale przeciek jest dość trafny, jeśli chodzi w szczególności o plotki o OnePlus, więc ludzie zaczęli mówić. Byłoby dziwne, gdyby Jambor poszedł na całość z plotką, która w końcu może nie być w 100% prawdziwa.

Aby uspokoić obawy, że firma zniknie z Wielkiej Brytanii i rynków europejskich wśród chaosu, który nastąpił, OnePlus i Oppo powiedziały Trusted Reviews, że „OPPO i OnePlus są zaangażowane we wszystkie istniejące rynki europejskie i Wielką Brytanię. Mieliśmy świetny start w 2023 roku z udanymi premierami kilku produktów w Europie i mamy szereg nadchodzących produktów na resztę roku”.

OnePlus 11

Biorąc pod uwagę fakt, że OnePlus niedawno wprowadził na rynek flagowy OnePlus 11, telefon, który zrobił na mnie duże wrażenie, a także aktywnie drażni się z wydaniem składanego OnePlus w 2023 roku, rzeczywiście byłby to dziwny czas dla firmy, aby wycofać się z kluczowych rynków.

Ale chociaż firmy zdecydowanie przeciwstawiają się narracji przecieków, może być trochę prawdy w tym, że Oppo wycofuje się z rynku europejskiego. W rzeczywistości istnieje już wiele dowodów na poparcie tego posunięcia.

Najnowszym i najbardziej oczywistym znakiem intencji Oppo jest flagowy Oppo Find X6 Pro. Podczas gdy większość innych flagowców Oppo Find była dostępna w Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej, Oppo potwierdziło, że najnowszy flagowiec nie zostanie wydany na arenie międzynarodowej, zamiast tego będzie dostępny tylko w Chinach.

Było to nieco szokujące dla społeczności technologicznej, gdy wiadomość została ogłoszona w zeszłym tygodniu, ale w kontekście plotek zaczyna to mieć sens.

Można argumentować, że Oppo dopiero niedawno wzmocniło swoje wysiłki w Europie dzięki składanej klapce Find N2 Flip i zgodziłbym się z tobą, ale to tylko połowa historii, ponieważ zwykły Find N w stylu książki Oppo również pozostaje wyłącznie na rynku chińskim.

Oppo Find N2 Flip

Czy premiera Find N2 Flip mogła być ostatnim huraganem Oppo? Naprawdę mam nadzieję, że nie. Byłem wielkim fanem Oppo Find N2 Flip w mojej recenzji, oferując ogromne ulepszenie w stosunku do popularnego Samsunga Galaxy Z Flip 4 i nie mogłem się doczekać dalszej konkurencji ze strony Oppo, szczególnie w składanej przestrzeni.

Są to złe oznaki nadchodzących rzeczy, ale nie jest to jeszcze przesądzone. Dopóki Oppo oficjalnie nie potwierdzi, że kończy swoją działalność w Europie, będę nadal oczekiwał świetnej jakości telefonów Oppo na wybrzeżach Wielkiej Brytanii i UE.

Może ci się również spodobać

Read More