Dom

Tytuł własności: Kiedy są potrzebne i jak je uzyskać

Czy myślisz o zakupie nieruchomości z Possessory Title lub zastanawiasz się, jak ten tytuł Land Registry wpłynie na sprzedaż, ten post jest dla Ciebie.

W tym przewodniku omówimy czym są tytuły własności i czym różnią się od ich absolutnych odpowiedników. Zbadamy również, czy można je zakwestionować i w jaki sposób można podnieść klasę tytułu własności, jeśli chce się to zrobić. Omówimy również tytuły własności z perspektywy kupującego.

Zaczynajmy, dobrze?

Czym są tytuły własności?

HM Land Registry wydaje akty własności, gdy własność nieruchomości jest sporna lub niepewna.

Zazwyczaj wydawane są wtedy, gdy nie można znaleźć właściciela nieruchomości lub nie może on przenieść tytułu własności, domy sprzedawane z tytułem własności często sprzedają się poniżej wartości rynkowej. Oczywiście już sam ten fakt sprawia, że są one kuszącą propozycją dla kupujących. Jednakże, podczas gdy tytuły własności stanowią dowód posiadania i kontroli nad daną nieruchomością, nie oferują one takiego samego poziomu ochrony prawnej przed roszczeniami osób trzecich jak tytuły własności absolutnej.

Rozważenie, czy mniejsza ochrona prawna jest warta oszczędności, może być dokonane tylko na podstawie indywidualnego przypadku.

Jaka jest różnica pomiędzy tytułem własności a tytułem bezwzględnym?

Jak już zauważyliśmy, główną różnicą pomiędzy tytułem własności a tytułem bezwzględnym jest poziom ochrony przed roszczeniami osób trzecich.

Akty własności absolutnej zapewniają najbardziej solidny dowód własności i są najbardziej bezpiecznym tytułem wydawanym przez HM Land Registry. Tytuł własności zapewnia ochronę przed roszczeniami osób trzecich do domu i może być wykorzystany do sprzedaży lub obciążenia nieruchomości hipoteką.

Z drugiej strony, tytuły własności mogą być kwestionowane przez osoby trzecie, które twierdzą, że mają prawo do nieruchomości. Jak wspomnimy za chwilę, w niektórych przypadkach tytuł własności może zostać przekształcony w tytuł własności absolutnej, ale proces ten może być skomplikowany i mogą obowiązywać pewne ograniczenia. Ponadto, tytuł własności podlega ograniczeniom, chociaż nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, jakie one mogą być bez starych aktów.

Może to okazać się problematyczne, szczególnie w przypadkach, gdy przymierza ograniczają dalszą zabudowę na gruncie lub zabraniają nowemu właścicielowi wykorzystania gruntu do pewnych celów.

Czy tytuły własności mogą zostać podważone?

W skrócie, tak, i nie będziesz mógł również domagać się zwrotu poniesionych strat.

Jako posiadacz tytułu własności możesz stracić swoje prawa własności, jeśli grunt został nabyty w wyniku niekorzystnego posiadania lub jeśli ktoś inny udowodni ponad wszelką wątpliwość, że jest właścicielem nieruchomości. Nawet nieprawidłowe przetwarzanie Państwa tytułu własności może doprowadzić do skutecznego zakwestionowania prawa własności.

Z tych powodów wielu nabywców uważa tytuły własności za niepotrzebnie ryzykowne.

Czy mogę zmienić tytuł własności na tytuł absolutny?

Czy można kupić nieruchomość z tytułem własności i przekształcić go w tytuł bezwzględny?

Tak, ale jest pewien haczyk: Musisz mieć co najmniej 12 lat bezspornej własności, zanim będziesz mógł otrzymać tytuł absolutny. Ponadto, o podwyższenie tytułu własności mogą ubiegać się tylko następujące osoby:

  • Właściciel
  • nieruchomości
  • Właściciel opłaty rejestrowej wpływającej na nieruchom
  • ość

  • Ktoś uprawniony do bycia zarejestrowanym jako właściciel nieruchomości
  • Każdy int.yposażony w nieruchomość, która pochodzi z pierwotnego majątku

Należy również pamiętać, że nowo wydane tytuły własności są również zaskarżalne, jeśli oryginalne akty notarialne zawierają prawa osób trzecich lub przymierza.

Czy powinienem kupić nieruchomość z tytułem własności?

Jak można się spodziewać, decyzja o zakupie nieruchomości z tytułem własności zależy od indywidualnych okoliczności.

Niestety nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi.

Jedną rzeczą, która jest uniwersalna, jest jednak potrzeba przeprowadzenia dokładnych badań przed podjęciem decyzji. Istnieje wiele zagrożeń związanych z zakupem nieruchomości z tytułem własności, więc zasięgnięcie porady prawnej i wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia to rozsądne posunięcia.

Jeśli zrobione prawidłowo, zakup nieruchomości z tytułem własności może spowodować lądowania okazja, ale musisz być w pełni świadomy wszystkich zagrożeń związanych przed dokonaniem ruchu.

To wszystko na kolejny tydzień!

Dziękujemy za przeczytanie. Mamy szczerą nadzieję, że ten post był dla Ciebie przydatny. Jeśli chcesz szybko odświeżyć informacje na temat aktów własności w ogóle, sprawdź nasz post „Czym są tytuły własności? Gdzie je znaleźć i dlaczego ich potrzebujesz”, aby uzyskać więcej szczegółów.

Petty Son and Prestwich jest agencją nieruchomości z różnicą.

Nasz etos „ludzie na pierwszym miejscu” i duma z tradycyjnych wartości sprawia, że jesteśmy w dobrej kondycji od 1908 roku i daleko nam do naszych korporacyjnych odpowiedników.

Jeśli chcesz kupić, sprzedać, wynająć lub wynająć nieruchomość w stolicy lub jej okolicach, zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc w sprawnym i bezstresowym przeprowadzeniu Twojego kolejnego ruchu na rynku nieruchomości.

Article By: Janine Briggs

Z ponad 30-letnim stażem w agencji nieruchomości, Janine jest jedną z najlepszych w branży i integralną częścią Team Petty’s. Jest zapaloną smakoszką, potrafi przerzucać monety pomiędzy wieloma kuchniami azjatyckimi… i nadal nie jest pewna, która z nich jest jej ulubioną!

020 8530 9923 / Email bezpośrednio

Może ci się również spodobać

Read More