Nasze recenzje

Zwycięzcy i przegrani: Xbox otrzymuje energooszczędną aktualizację, a błąd Apple Music zmienia listy odtwarzania

Nadszedł czas, abyśmy wybrali naszego zwycięzcę i naszego przegranego w dziedzinie technologii z minionego tygodnia.

W tym tygodniu Xiaomi zaktualizowało swoją linię Redmi Note o cztery nowe telefony, Redmi Note 12, Redmi Note 12 5G, Redmi Note Pro 5G i Redmi Note Pro+ 5G, przy czym ten ostatni ma ogromny 200-megapikselowy aparat. Możesz sprawdzić nasze pierwsze wrażenia z dwóch smartfonów już teraz.

Tymczasem Lenovo zaprezentowało nową gamę laptopów o nazwie Lenovo LOQ. LOQ to nowa linia gamingowa z bardziej przystępnymi cenami niż istniejąca seria Lenovo Legion.

Jednak naszym zwycięzcą w tym tygodniu jest Microsoft po tym, jak firma ogłosiła nowe narzędzie Xbox. Tytuł przegranego przypadł Apple, ponieważ Apple Music poradziło sobie z bardzo dziwnym błędem.

Zwycięzca: Microsoft

Naszym zwycięzcą w tym tygodniu jest Microsoft po tym, jak firma ogłosiła nowy zestaw narzędzi, które pozwolą programistom lepiej kontrolować emisję dwutlenku węgla.

Microsoft ujawnił niedawno, że większość emisji gazów cieplarnianych przez konsolę Xbox jest spowodowana energią elektryczną pochodzącą z gier. W odpowiedzi na te dane firma stworzyła narzędzie pomiarowe zaprojektowane do monitorowania zużycia energii i emisji dwutlenku węgla w czasie rzeczywistym.

„Xbox Developer Sustainability Toolkit zawiera systemy analityczne i wizualne, narzędzia pomiarowe i zasoby, które pomogą twórcom podejmować świadome decyzje dotyczące zużycia energii i emisji dwutlenku węgla, związane z ich projektami gier”, powiedziała dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Xbox, Trista Patterson (za pośrednictwem Eurogamer).

„Zestaw narzędzi pomaga deweloperom wykorzystać precyzyjne inżynieryjne informacje zwrotne, aby pomóc zidentyfikować i zmniejszyć zużycie energii w scenariuszach, w których gracz jej nie potrzebuje, zapewniając w ten sposób, że nie wpłynie to negatywnie na wrażenia gracza”.

Deweloperzy mogą wykorzystać wgląd dostarczony przez narzędzie, aby zmniejszyć zużycie energii na różne sposoby.

Według raportu Eurogamera, kilku deweloperów, w tym Unisoft i 343 Industries, korzystało już z zestawu narzędzi, przy czym ten ostatni zmniejszył zużycie energii w Halo o 15%, obniżając rozdzielczość menu pauzy.

Zawsze dobrze jest widzieć, jak firmy technologiczne podejmują rzeczywiste kroki w kierunku obniżenia emisji dwutlenku węgla. Miejmy nadzieję, że ten nowy zestaw narzędzi będzie miał wpływ na zużycie energii w innych grach na platformie Xbox, ponieważ coraz więcej deweloperów zacznie z niego korzystać.

Przegrany: Apple

Naszym przegranym w tym tygodniu jest Apple po tym, jak wielu subskrybentów Apple Music zauważyło niezwykły błąd, który nie tylko usunął ich listy odtwarzania, ale w niektórych przypadkach zastąpił je cudzymi.

Dziwny problem został po raz pierwszy zgłoszony na subreddicie Apple Music prawie miesiąc temu.

Niektórzy użytkownicy opisywali tam jednorazowe utwory dodawane i usuwane z istniejących list odtwarzania, podczas gdy inni wyjaśniali, że w ich bibliotekach pojawiły się zupełnie nowe playlisty. W obu przypadkach subskrybenci, których to dotyczyło, byli, co zrozumiałe, zdziwieni zmianami.

Jedna z osób zauważyła nawet, że jej biblioteka wyglądała tak, jakby została cofnięta o całe sześć miesięcy, a wiele list odtwarzania zniknęło, a na ich miejsce pojawiły się nowe.

Według raportu 9to5Mac, nie ma dowodów sugerujących, że którekolwiek z tych kont Apple Music (lub, co gorsza, iCloud) zostało zhakowane. Najprawdopodobniej jest to raczej problem z serwerem synchronizacji, który miesza dane między użytkownikami.

DziękujęW pełni, błąd wydaje się mieć wpływ tylko na aplikację na iPhone’a, a nie na aplikację na Maca, aplikację telewizyjną lub odtwarzacz internetowy. Nadal jednak nie jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników Apple Music, którzy słuchają list odtwarzania podczas dojazdów do pracy, gdy są poza domem lub w drodze do szkoły.

Według niektórych użytkowników, których to dotyczy, są oni w stanie usunąć nowe listy odtwarzania, tak jak każdą inną w swojej bibliotece. Wydaje się jednak, że te, które zniknęły, zniknęły na dobre. Miejmy nadzieję, że Apple wkrótce zajmie się tą kwestią i (jeśli będą mieli szczęście) zrobi coś, aby wyśledzić te tajemnicze zaginione listy odtwarzania.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

Ta oferta Sage Barista to obowiązkowy zakup dla kawoszy

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,”’+i.family+'”’),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,”’+i.family+”,monospace’))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej