Stolarstwo

Czy laserowe mierniki odległości są tego warte?

Zastanawiasz się, czy laserowe mierniki odległości są tego warte? W tym artykule podzielę się wszystkim, co musisz wiedzieć o dalmierzach laserowych i jak mogą one pomóc Ci w dokonywaniu dokładniejszych pomiarów.

Dalmierze laserowe są skutecznym urządzeniem do pomiaru krótkich i długich dystansów. Lasery są szybkie i dokładne, a także pozwalają użytkownikowi na dokonywanie szybkich obliczeń. Jeśli jesteś pełnoetatowym budowniczym lub zapalonym majsterkowiczem, to zdecydowanie warto wydać pieniądze na zakup dalmierza laserowego.

Laserowe mierniki odległości są przeznaczone do szybkich, dokładnych odczytów. Miara laserowa jest szczególnie dokładna do obliczania długich odległości i wykonywania matematyki bez spowalniania projektu.

Jednak nie każdy znajdzie laserowy miernik odległości przydatny. Choć jest to świetne narzędzie, nie jest pozbawione minusów. Poniżej dzielę się tym, co musisz wiedzieć o laserowych miarach odległości.

Let’s jump in!

Czy powinienem kupić laserowy miernik odległości?

Czy kupisz laserowy miernik odległości będzie zależał od liczby pomiarów, które musisz obliczyć i odległości, które mierzysz.

Oto kilka przypadków, w których laserowy miernik odległości będzie pomocny:

 1. Pomiar wielkości pomieszczenia
 2. Pomiar objętości
 3. Pomiar dużych odległości
 4. Pomiar kątów
 5. Pomiar wysokości

Dalmierz laserowy może być tak prosty lub tak wyrafinowany, jak sobie tego życzysz. Porozmawiajmy trochę więcej o zastosowaniach dalmierza laserowego. Im częściej będziesz używał dalmierza laserowego, tym lepiej poznasz różne sposoby jego zastosowania.

Pomiar pomieszczenia za pomocą dalmierza laserowego

Jeśli próbujesz określić powierzchnię pokoju, laserowy miernik odległości jest świetnym narzędziem. Zazwyczaj ma on nawet ustawienie, które oblicza powierzchnię kwadratową dla Ciebie. Wystarczy zmierzyć długość, zmierzyć szerokość, a narzędzie zrobi resztę.

Pomiar objętości za pomocą dalmierza laserowego

Jeśli próbujesz określić objętość basenu lub ustalić, jakiej wielkości jednostki HVAC potrzebujesz dla swojego domu, pomiar objętości może być pomocny. Podobnie jak w przypadku pomiaru stóp kwadratowych, laserowy miernik odległości weźmie długość, szerokość i wysokość i poda objętość obszaru. Jest to szybkie i proste.

Pomiar kątów za pomocą dalmierza laserowego

Kąty, znane również jako pomiary pitagorejskie, są trudne do obliczenia za pomocą standardowej taśmy mierniczej. Za pomocą dalmierza laserowego można łatwo obliczyć odległość, na przykład, dla schodów. Wystarczy zmierzyć od dołu, gdzie schody będą się kończyły do ściany, gdzie schody będą się zaczynały, a następnie zmierzyć całkowitą wysokość schodów. Z tymi informacjami zostanie określona długość schodów.

Oto film pokazujący jak łatwo wykonać obliczenia pitagorejskie za pomocą laserowego miernika odległości.

Pomiar wysokości za pomocą dalmierza laserowego

Pomiar wysokości obiektu może się przydać. Jeśli masz stodołę i zastanawiasz się nad odległością od dachu do fundamentu, bezpieczniej jest mierzyć z ziemi.

Przeszliśmy przez niektóre z najlepszych sposobów korzystania z laserowego miernika odległości. Teraz omówmy plusy i minusy tego narzędzia.

Plusy i minusy używania laserowego miernika odległości

Chociaż to narzędzie jest bardzo wszechstronne, są pewne minusy. Ta sekcja będzie dotykać na plusy laserowego miernika odległości, a następnie spojrzeć na niektóre z the minusy.

Oto kilka plusów:

 1. Przenośny
 2. Dokładny
 3. Cyfrowy
 4. Szybkie obliczenia

Przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

Laserowe mierniki odległości są przenośne

Jeśli myślałeś, że laserowe mierniki odległości są kolejnym ciężkim sprzętem, możesz być spokojny, że wiele laserowych mierników jest tylko wielkości telefonu komórkowego.

Z tego powodu, jeśli potrzebujesz jednego do pracy, nie ma żadnych problemów tucker to narzędzie w torbie z narzędziami. Jest tam, jeśli go potrzebujesz, i nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jeśli nie.

Nawet niektóre duże zwijane miary taśmowe mogą być bardziej nieporęczne i zajmować miejsce.

Laserowe mierniki odległości są dokładne

Kiedy mierzysz długie odległości za pomocą taśmy mierniczej, pojawia się kilka problemów. Po pierwsze, ktoś musi trzymać taśmę mierniczą na obu końcach, co wymaga dwóch osób. Laserowy miernik odległości wymaga tylko jednej osoby do obsługi.

Po drugie, jeśli jesteś sam, możesz potrzebować przylepić jeden koniec taśmy mierniczej, zapobiegając jej przesuwaniu. To jednak ogranicza możliwość wykonywania wielu szybkich pomiarów i porównywania ich ze sobą.

Z laserowym miernikiem odległości, wystarczy trzymać narzędzie przy jednej ścianie, nacisnąć przycisk i voila, masz dokładny pomiar.

Wreszcie, lasery są idealnie proste, zapewniając pomiar, który lepiej odzwierciedli Twoje potrzeby. Z drugiej strony, miary taśmowe są bardzo trudne do uzyskania doskonałości, co przekrzywia dokładność pomiaru.

Laserowe mierniki odległości są cyfrowe

Widząc cyfrowy numer pomaga zapobiec błędom podczas pomiarów. Czasami, gdy używałem taśmy mierniczej, przypadkowo wykonałem cięcie, które było zbyt krótkie lub zbyt długie, ponieważ popełniłem błąd z taśmą mierniczą.

Cyfrowy wyświetlacz miary laserowej zapobiegnie popełnianiu bezmyślnych błędów. Jeśli zmierzysz odległość jako osiem stóp, wyświetlacz wskaże osiem stóp.

Inną miłą rzeczą w cyfrowym wyświetlaczu laserowego miernika odległości jest możliwość płynnego przełączania z systemu metrycznego na system amerykański. Jeśli pracujesz nad projektem, w którym wszystko jest wymienione w metrach, możesz przełączyć laserowy miernik odległości na odpowiedni system.

Dalmierze laserowe wykonują obliczenia

Czy obawiasz się podejmowania niektórych projektów z powodu zaawansowanych obliczeń? Budowanie schodów i łączenie kątów ram może być zniechęcające. Jednak dalmierz laserowy pozwala wykonać te obliczenia bez wysiłku.

Jeśli próbujesz zmierzyć długość belki na schody, możesz po prostu zmierzyć odległość od ściany do obszaru podstawy schodów, a następnie zmierzyć wysokość ściany. Dzięki tym dwóm informacjom, wiele laserowych mierników odległości poda Ci długość potrzebną do wykonania schodów.

Z regularnych środków taśmowych, trzeba zrobić wszystkie te obliczenia siebie, jednak z laserowego środka odległości, narzędzie może zrobić obliczenia dla Ciebie.

W porządku, rozmawialiśmy o niektórych zaletach; teraz spójrzmy na niektóre z wad.

Wady laserowych mierników odległości

Ogólnie rzecz biorąc, to narzędzie jest bardzo przydatne. Jednak zrozumienie potencjalnych pułapek tego narzędzia pomoże Ci zwalczyć problemy zanim się pojawią.

Oto niektóre z minusów laserowego miernika odległości:

 1. Zasilanie bateryjne
 2. Skomplikowana obsługa </l
 3. i>Drogi
 4. Nie nadaje się do niektórych zastosowań

Przyjrzyjmy się bliżej tym minusom. Dla wielu osób te minusy będą okolicznościami. Jednak pomocne jest zrozumienie ograniczeń tego narzędzia.

Laserowe mierniki odległości są zasilane bateriami

Podczas gdy używanie baterii nie jest nieodłącznym problemem, jest to coś do rozważenia. W przypadku większości narzędzi elektrycznych, takich jak wiertarki i piły, posiadanie akumulatora jest bardzo przydatne.

Jednakże, jeśli chodzi o narzędzia pomiarowe, zamieniasz coś, co nie używało żadnej mocy (taśmy miernicze, itp.) i tworzysz narzędzie, które potrzebuje mocy, aby działać. Chociaż nie jest to wielka sprawa, nie chciałbyś utknąć w pracy z martwym laserem i nie ma innego sposobu na uzyskanie pomiarów.

Z tego powodu, mądrze jest mieć pod ręką taśmy miernicze, duże i małe.

Laserowe mierniki odległości mogą wydawać się skomplikowane

Wykonywanie obliczeń ręcznie nie jest przyjemne. O ile nie kochasz matematyki, pomocne jest pozbycie się zgadywania przy obróbce drewna. Nawet jeśli cyfrowe laserowe mierniki odległości mogą zabrać matematykę ze złożonych równań, nadal musisz wiedzieć, jak obsługiwać to narzędzie.

Jeśli naciśniesz niewłaściwe przyciski lub zmierzysz coś z niewłaściwymi ustawieniami, możesz otrzymać niewłaściwą liczbę. Z tego powodu, upewnij się, że poświęcisz czas, aby dowiedzieć się, jak korzystać z laserowego miernika odległości. Oczywiście, te narzędzia nie są zbyt skomplikowane, ale zajmą trochę czasu, aby je opanować.

Laserowe mierniki odległości mogą być stosunkowo drogie

Możesz kupić długodystansową taśmę mierniczą za około piętnaście dolarów. Z drugiej strony, zapłacisz od trzydziestu do stu pięćdziesięciu dolarów za laserowy miernik odległości. Cena będzie zależeć od jakości i funkcji narzędzia.

Podczas gdy laserowy miernik odległości jest wart dla kogoś, kto będzie go często używać, może nie być praktyczny dla kogoś, kto po prostu musi zakończyć małe projekty.

W końcu trzeba będzie pomyśleć o wymianie baterii w swoim dalmierzu laserowym, co również wiąże się z pewnymi wydatkami.

Laserowe mierniki odległości nie są dla każdego zastosowania

Naszym ostatnim minusem jest to, że nie zastąpią one Twoich innych narzędzi pomiarowych. To nie jest tak bardzo minus, jak to jest empiryczny fakt. Jeśli myślałeś, że laserowy miernik odległości będzie jedynym narzędziem pomiarowym, którego kiedykolwiek potrzebowałeś, to będziesz rozczarowany.

Nadal będziesz potrzebował wszystkich innych ręcznych, nie cyfrowych narzędzi pomiarowych. Laserowy miernik odległości nie zastępuje żadnych narzędzi pomiarowych; po prostu czyni cię szybkim, bardziej wydajnym pracownikiem dla tych dużych projektów.

Może ci się również spodobać

Read More