DIY

Jak zrobić magiczny piasek

Jak zrobić magiczny piasek, który pozostaje suchy w wodzie! Znany również jako Aqua Sand, ten zabawny i kolorowy wodoodporny piasek wlewa się do wody, tworząc wygląd koralowca, którego można używać wielokrotnie!

Jak zrobić magiczny piasek

Stwórz piękne podwodne piaskowe dzieła sztuki, nakładając na siebie wszystkie kolory. Czy to nie wygląda tak fajnie? Nie potrzeba wiele, aby wykonać to zabawne rękodzieło od podstaw.

Materiały:

 1. Kolorowy piasek do zabawy
 2. Scotchgard – Nie masz Scotchgard? Nie ma problemu. Możesz użyć dowolnego aerozolu do ochrony tkanin / sprayu hydrofobowego.
 3. Szklana lub plastikowa miska (np. miska na ryby lub wazon na kwiaty)
 4. Papier pergaminowy
 5. Widelec lub łyżka (do mieszania)

Kolorowy piasek do zabawy można znaleźć w Walmart, na Amazon lub w prawie każdym sklepie z rękodziełem dla dzieci (internetowym lub stacjonarnym). Poszukaj zestawów do zabawy piaskiem. Zwykle zawierają one różne kolory piasku podzielone na worki o rozsądnych rozmiarach.

Instrukcje:

Rozsyp każdy kolor piasku do zabawy na arkuszu papieru pergaminowego. Spryskaj każdy piasek do zabawy wystarczającą ilością Scotchgard, aby go nasycić. Zrób to w dobrze wentylowanym miejscu, najlepiej na zewnątrz lub w otwartym garażu lub zadaszonym miejscu. Scotchgard nie jest czymś, co chciałbyś wdychać.

Rozłóż każdy kolor piasku płaską warstwą na papierze pergaminowym do wyschnięcia. Powinno to zająć około 1 godziny, w zależności od wilgotności w miejscu suszenia.

Gdy piasek wyschnie, wsyp każdy kolor do osobnego kubka. Jeśli są małe grudki, możesz je rozbić widelcem. Napełnij przezroczystą miskę wodą.

Wsyp piasek do miski z wodą, aby utworzyć wzory. Użyj rąk lub łyżek, aby poruszać magicznym piaskiem! Jeśli użyłeś wielu kolorów, zmieszają się one ze sobą podczas suszenia i przechowywania. Nie sprawi to jednak, że zabawa nimi w przyszłości będzie mniej przyjemna!

Instrukcje przechowywania

Po zakończeniu kreatywnej zabawy z tym magicznym piaskiem, wylej wodę z miski. Następnie rozłóż piasek na papierze pergaminowym do wyschnięcia. Piasek powinien wyschnąć, ale mogą pojawić się mokre plamy. Przechowuj suchy piasek w szczelnym pojemniku do późniejszego wykorzystania.

Co jeszcze mogę zrobić z magicznym piaskiem?

Magiczny piasek jest niezwykle wszechstronny. Zamiast po prostu wlewać go do wody, aby tworzyć wzory, możesz pójść o krok dalej i użyć rąk lub łyżek w wodzie, aby wyrzeźbić kształty i wieże (podobnie jak piasek kinetyczny!).

Więcej pomysłów na rękodzieło

Jak zrobić piasek wodny

 • Scotchgard – Nie masz Scotchgarda? Nie ma problemu! Możesz użyć dowolnego środka do ochrony tkanin/sprayu hydrofobowego w aerozolu.
 • Szklana lub plastikowa miska (np. miska na ryby lub wazon na kwiaty)

 • Papier pergaminowy

 • Widelec lub łyżka (do mieszania)

 • Rozsyp każdy kolor piasku do zabawy na arkuszu papieru pergaminowego.

 • Spryskaj każdy piasek do zabawy wystarczającą ilością Scotchgard, aby go nasycić. Zrób to w dobrze wentylowanym miejscu, najlepiej na zewnątrz lub w otwartym garażu lub zadaszonym miejscu. Scotchgard nie jest czymś, co chcesz wdychać.

 • Rozłóż każdy kolor piasku płaską warstwą na papierze pergaminowym do wyschnięcia. Powinno to zająć około 1 godziny, w zależności od wilgotności w miejscu suszenia.

 • Gdy piasek wyschnie, wsyp każdy kolor do osobnego kubka. Jeśli są małe grudki, można je rozbić widelcem.

 • Napełnij miskę wodą.

 • Pouwsyp piasek do miski z wodą, tworząc wzory. Używaj rąk lub łyżek do przesuwania piasku.

Po zakończeniu kreatywnej zabawy z tym zabawnym piaskiem wodnym, wylej wodę z miski. Następnie rozłóż piasek na papierze pergaminowym do wyschnięcia. Piasek powinien wyschnąć, ale mogą pojawić się mokre plamy. Przechowuj suchy piasek w szczelnym pojemniku do późniejszego wykorzystania.

Może ci się również spodobać

Read More

Nasze recenzje

iPhone 16 może mieć super cienkie ramki

parseInt(e,10)}else d=!1;return d}()){var m=new Promise((function(e,t){!function n(){(new Date).getTime()-f>=c?t(Error(c+”ms timeout exceeded”)):document.fonts.load(h(i,'”’+i.family+'”),a).then((function(t){1parseInt(t,10)||536===parseInt(t,10)&&11>=parseInt(t,10))),t=r&&(w==g&&v==g&&y==g||w==b&&v==b&&y==b||w==x&&v==x&&y==x)),t=!t),t&&(E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),clearTimeout(l),e(i))}var u=new n(a),m=new n(a),p=new n(a),w=-1,v=-1,y=-1,g=-1,b=-1,x=-1,E=document.createElement(„div”);E.dir=”ltr”,o(u,h(i, „sans-serif”)),o(m,h(i, „serif”)),o(p,h(i, „monospace”)),E.appendChild(u.a),E.appendChild(m.a),E.appendChild(p.a),document.body.appendChild(E),g=u.a.offsetWidth,b=m.a.offsetWidth,x=p.a.offsetWidth,function e(){if((new Date).getTime()-f>=c)E.parentNode&&E.parentNode.removeChild(E),t(Error(c+”ms timeout exceeded”));else{var n=document.hidden;!0!==n&&void 0!==n||(w=u.a.offsetWidth,v=m.a.offsetWidth,y=p.a.offsetWidth,d()),l=setTimeout(e,50)}}(),s(u,(function(e){w=e,d()})),o(u,h(i,'”’+i.family+'”,sans-serif’)),s(m,(function(e){v=e,d()})),o(m,h(i,'”’+i.family+'”,serif’)),s(p,(function(e){y=e,d()})),o(p,h(i,'”’+i.family+'”,monospace”))}))},e.exports=a}()},function(e,t,n){e.exports=n(2)},function(e,t,n){„use strict”;n.r(t);var o=n(0),i=n.n(o);!function(){if(-1!==document.cookie.indexOf(„fonts”)||!window.Promise)document.documentElement.classList.remove(„fonts-loading”),document.documentElement.classList.add(„fonts-loaded”);else{setTimeout((function(){var...
Czytaj dalej