Nasze recenzje

E3 2023 odwołane: Czy to koniec dla najbardziej kochanego wydarzenia w branży gier?

Expo gamingowe E3 2023 zostało odwołane – potwierdzili organizatorzy.

W wiadomościach, które potencjalnie oznaczają trwały koniec dla letniego showcase’u, Entertainment Software Association (ESA) twierdzi, że wyzwania były zbyt duże, by zainteresowane strony mogły je pokonać.

Zaoszczędź 11% na Apple AirPods 3

Amazon oferuje obecnie trzecią generację Apple AirPods za jedyne 159 funtów, co stanowi oszczędność 20 funtów w stosunku do RRP.

  • Amazon
  • Oszczędność 11%
  • Teraz £159

Zobacz ofertę

Organizator powiedział, że deweloperzy nie byliby w stanie dostać grywalnych dem na parkiet, podczas gdy „wyzwania związane z zasobami” sprawiły, że uczestnictwo w targach było inne.

„To była trudna decyzja ze względu na cały wysiłek, jaki my i nasi partnerzy wkładamy w to, by to wydarzenie się wydarzyło, ale musieliśmy zrobić to, co jest dobre dla branży i co jest dobre dla E3” – czytamy w oświadczeniu ESA od Kyle’a Marsden-Kisha, globalnego wiceprezesa ds. gier, ReedPop, czyli firmy eventowej, która promowała pokaz.

„Doceniamy i rozumiemy, że zainteresowane firmy nie miałyby gotowych grywalnych dem i że wyzwania związane z zasobami sprawiły, że obecność na E3 tego lata była przeszkodą, której nie mogły pokonać. Dla tych, którzy zobowiązali się do udziału w E3 2023, przykro nam, że nie możemy wystawić showcase’u, na który zasługujecie i którego zaczęliście oczekiwać od doświadczeń eventowych ReedPop.”

Jednakże IGN widział e-mail rzekomo wysłany do członków przyznających, że proponowane E3 2023 „po prostu nie zebrało trwałego zainteresowania niezbędnego do przeprowadzenia go w sposób, który pokazałby rozmiar, siłę i wpływ naszej branży.”

Sony, Microsoft, Nintendo i Ubisoft potwierdziły, że nie będą obecne na imprezie, która miała rozpocząć się w swoim tradycyjnym domu – Los Angeles Convention Center – 13 czerwca.

Miało to być pierwsze osobiste wydarzenie E3 od czasu, gdy edycja 2020 musiała zostać odwołana z powodu pandemii Covid-19.

Teraz wydaje się mało prawdopodobne, że E3 w obecnej formie jeszcze kiedykolwiek się odbędzie. ESA i ReedPop nadal planują współpracować nad przyszłymi wydarzeniami E3, ale czy będą w stanie pozyskać wsparcie znaczących graczy z branży, wydaje się na tym etapie trudną perspektywą.

Może ci się również spodobać

Read More